Czy zakładanie pieluszek jest trudne

Ile waży twoje dziecko?

Gdy wybieramy pieluchy jednorazowe, to powinniśmy się kierować wagą dziecka oraz także jego wymiarami w udach, oraz brzuszku. Wyborem najczęstszym dla maluszków nowo narodzonych są pieluszki w rozmiarze 1 lub też mini. Jest to przedział wagowy od 3 do 5 kilogramów bądź od 2 do 6 kilogramów. Nie warto na pewno kupować zapasu pieluszek od razu, lecz sprawdzić uprzednio, który producent dla naszego maluszka ma wymiary idealne. Aby móc dokonać odpowiedniego wyboru, to możemy poprosić w sklepie o próbki, czy też małe opakowanie. Bardzo ważne jest to, że pierwsze pieluszki wydają się miękkie. Musimy jednak pamiętać, że dziecko nabiera dopiero masy. Pieluszka obowiązkowo powinna być dopasowania, aby przypadkiem nie zgubić jej zawartości. Z jakimi problemami możemy się spotkać? Pieluchy jednorazowe są w ofercie sklepu Bee.pl.

Problemy z pieluszkami

Bardzo często mamy do czynienia z pieluszką zbyt luźno ułożoną przy udach. Powoduje ona przeciekanie moczu. Aby móc tego uniknąć, należy palcem sprawdzić samą jakość gumek oraz ich przywieranie do ciałka. Na skórze na pewno nie powinno być żadnych zaczerwienień ani też odcinków, a falbanki gumeczek powinny być koniecznie wywinięte na zewnątrz.

Można się także spotkać ze zbyt słabo zapiętą pieluszką w pasie. Jest to kolejne miejsce newralgiczne, ponieważ większość pieluszek ma gumkę z tyłu, która reguluje napięcie. Dodatkowo gumki także występują przy rzepach. Sprawdzając samo napięcie materiału, należy wsadzić pod zapiętą pieluszką na brzuszku dwa palce. Powinny one lekko wejść i przesuwać swobodnie się. Jednak pamiętajmy, że pieluszka nie może zbyt mocno odstawać.

W niektórych pieluszkach mamy także do czynienia z warstwą wodoodporną o słabej jakości. Czasami pieluszki przeciekają w miejscu zmoczenia, chociaż jest to rzadkie zjawisko. Takowy produkt nie daje jednak nam bezpieczeństwa przed zabrudzeniem, dlatego jak najszybciej należy z niego zrezygnować.

Młodzi rodzice bardzo szybko nauczą się prawidłowego przewijania. Z czasem dojdą wręcz do perfekcji.