Kiedy należy zmienić rozmiar pieluszek

Obserwuj swoje dziecko

Gdy zastanawiamy się nad zmianą rozmiaru pieluszki, to należy sobie zdawać sprawę, że obserwacja dziecka jest najważniejsza. To, co jest istotne to sam fakt, że noworodek lekko traci początkowo wagę, a później zaczyna przybierać gwałtownie. Pomimo tego, że rozmiar mini jest używany najkrócej, to tych pieluszek zużywa się zdecydowanie najwięcej. Noworodek wydala najpierw z siebie maź żółto-zieloną. Jest ona określana jako smółka. Poza tym organizm naszego dziecka muszą opuścić wszelkie płodowe płyny, enzymy trawienne oraz złuszczony naskórek. Później dziecko zaczyna głównie oddawać mocz lub rzadką kupkę i się to dzieje często w mniejszych ilościach.

Z tego właśnie powodu, chłonne i dopasowane pieluchy jednorazowe powinny być kontrolowane co godzinę. W razie, gdy są zmoczone, powinniśmy je natychmiastowo zmienić. Nie można przecież maleństwa zostawiać w mokrym środowisku. Pieluszki w rozmiarze 1 będą później schodziły nawet szybko. Średnio nawet dziesięć do piętnastu pieluszek dziennie.

Kiedy przychodzi czas na większy rozmiar?

Czas na większy rozmiar pieluszek przychodzi w momencie, gdy pieluszka się staje zbyt ciasna w brzuszku lub też pojawiły się w pachwinach zaczerwienienia. Wówczas będzie konieczny już kolejny rozmiar. Jest to dwójka. Przeznaczona jest ona dla dzieci mających między pięć a osiem kilogramów. Oprócz powyższego nie należy dopuścić w żadnym wypadku do przelewania się bokami zawartości. Gdy dojdzie do takowej sytuacji, oznacza to, że nastał już czas na zmianę rozmiaru pieluszki na kolejny. Tak naprawdę, niekiedy wystarczy obserwacja dziecka. Jeśli jest mu zbyt ciasno, to zaczyna się wiercić. Staje się niecierpliwy, a po uwolnieniu z pieluszki wierzga szczęśliwie nóżkami. Co to oznacza? Oznacza to, że już czas na zmianę. Kolejne rozmiary pieluszek po midi (2) to maxi, maxi plus oraz junior. Czasami producenci mają także serię produktów dla dzieci powyżej szesnastu kilogramów. Na pewno poradzimy sobie ze zmianą pieluszki na większą.