Problemy z rozmiarami pieluszek

To wcale nie takie proste

Chociaż mogłoby się wydawać, że dopasowanie pieluszek jednorazowych do potrzeb dziecka nie powinno być trudne, to w rzeczywistości jest to dla nas nie lada wyzwanie. Dlaczego? Rozmiary pieluszek od poszczególnych producentów różnią się od siebie, a niekiedy tworzą naprawdę zawiły i skomplikowany system, które nie ułatwia wcale decyzji. Jak podjąć tę właściwą, aby zadbać najlepiej o komfort maluszka?

Dobre dopasowanie gwarantuje, zdrowe dorastanie

Aby móc zrozumieć bardzo ważną zależność pomiędzy rozmiarem pieluszek a potrzebami dziecka, warto spojrzeć jego oczami na codzienność. Maluszek spędza w pieluszce absolutnie cały dzień. Rozwija stopniowo ruchowe umiejętności, zaczyna raczkować, a później stawia pierwsze kroki. Na etapach poszczególnych rozwoju potrzebuje swobody, bezpieczeństwa oraz wygody. Mogą to zagwarantować jedynie idealnie dopasowane pieluchy jednorazowe.

Dopasowanie idealne pieluszki jest tak samo istotne w nocy. Spokojny oraz nieprzerywalny sen jest dla dziecka absolutną podstawą właściwego rozwoju. Nie mogą go zakłócać żadne niespodzianki.

Mając na uwadze wszelkie aktywności, które podejmuje każdego dnia maluszek, łatwiej sobie wyobrazić skutki dobranego źle rozmiaru pieluszki. Idealnym rozwiązaniem będzie znalezienie złotego środka. Jak należy to zrobić?

Na pewno pielucha nie powinna być zbyt ciasna. Nie może krępować ruchów dziecka, nie uciskać brzuszka oraz nie powodować na skórze otarć. Musi odprowadzać dobrze wilgoć i mieścić w sobie to wszystko, co powinno pozostać w środku pieluszki, aż do momentu przewijania. Zaś z drugiej strony nie może być zbyt luźna. Powinna obowiązkowo pozostawać na swoim miejscu, podczas najbardziej szalonych wygłupów dziecka.

Warto także wiedzieć, że przeciekanie pieluszki wynikać może z bardzo wielu czynników, między innymi z doboru zbyt małego, czy też zbyt dużego rozmiaru. Tak samo istotne jest obserwowanie reakcji indywidualnych dziecka. Maluszek może komunikować płaczem niewygodę i wierceniem się po przewijaniu, jeśli już wyrósł z noszonego aktualnie rozmiaru pieluszki.